
Dit seizoen twee rechtstreekse degradanten in derde en vierde divisies
Nieuws 8.718 keer gelezenREGIO • Uit de derde en vierde divisies degraderen dit seizoen (per klasse) twee clubs rechtstreeks. Dat valt op te maken uit de promotie-degradatieregeling landelijk die de KNVB donderdag heeft gepubliceerd.
De promotie-degradatieregelingen voor de eerste klassen en lager zijn nog niet bekend. De KNVB zal hierover wel duidelijkheid geven voordat de competitie begint.
Tweede divisie
Uit de tweede divisie degradeert één club rechtstreeks: de nummer 16 van de zestien in de tweede divisie uitkomende eerste elftallen (Jong Sparta en Jong Almere City FC vallen hier niet onder). De nummers 14 en 15 van deze zestien clubs gaan de nacompetitie om handhaving in.
Derde divisie
De kampioenen van de derde divisies promoveren rechtstreeks naar de tweede divisie. De periodekampioenen gaan in de nacompetitie om promotie spelen.
De nummers 17 en 18 degraderen naar de vierde divisie. De nummers 15 en 16 moeten zich via de nacompetitie zien te handhaven.
Vierde divisie
De kampioenen van de vierde divisies zijn de rechtstreekse promovendi naar de derde divisie. De periodekampioenen gaan via de nacompetitie proberen een stapje hogerop te komen.
De nummers 15 en 16 zullen een stapje terug moeten doen naar de eerste klasse. De nummers 13 en 14 van de eindstand hebben nog een kans dit via de nacompetitie te voorkomen.
Klik hier voor de landelijke promotie- en degradatieregeling









































