• De selectie op de trainingsavond, voorafgaand aan de fitheidstest.
• De selectie op de trainingsavond, voorafgaand aan de fitheidstest. Foto: John Wijntjes

Spirit-vrouwen vol ambitie van start: op naar de hoofdklasse

Nieuws

OUDERKERK A/D IJSSEL • Het ambitieuze vrouwenteam van vv Spirit heeft maar één doel voor ogen: promotie naar de hoofdklasse. Vorig jaar lukte het net niet om via de nacompetitie opnieuw te promoveren, maar de vier jaren daarvoor betekenden steeds een stapje omhoog. 

Na vier wedstrijden staan de geel-witten zonder puntverlies fier bovenaan in de landelijke eerste klasse. Afgelopen zaterdag speelde de koploper thuis tegen nummer 2, Odysseus ‘91 uit Utrecht. Na een 1-1 ruststand (doelpunt Anne Rink) werd de eindstand op maar liefst  5-1 bepaald. Opnieuw Anne Rink (3x) en Renske van Splunter waren de doelpuntenmakers in het tweede bedrijf, waardoor Spirit de koppositie meer dan stevig in handen heeft in de landelijke 1e klasse.

‘Ik voelde me direct thuis’

Afgelopen week kwam de selectie bij elkaar voor een fitheidstest. Het Kontakt nam een kijkje en sprak met enkele betrokkenen van het succesvolle team. Onder hen middenvelder Madeleine Pols, die vorig seizoen nog bij hoofdklasser Barendrecht speelde, maar dit jaar koos voor de Ouderkerkse geel-witten.

“Bij Barendrecht was ik geen vaste keuze voor het eerste en over Spirit hoorde ik alleen maar enthousiaste verhalen. Bas Jonker, de hoofdtrainer, nam contact met me op voor een gesprek en ik voelde me direct thuis. Ik kreeg een warm onthaal en een goede voetbalsfeer. Het niveauverschil valt overigens mee en het is dichterbij mijn woonplaats”, aldus Madeleine.

Linkerspits Renske van Splunter, die van jongs af aan lid is van Spirit, aanvullend: “Ik speelde altijd in jongensteams, vorig seizoen bij de JO 17-1 was ik de enige vrouw, maar ik merkte dat het fysiek lastiger voor me werd om mee te komen. Alles gaat sneller. Ik trainde toen ook al mee met de meiden en dit seizoen ben ik overgestapt naar de vrouwenselectie. Naast de reguliere trainingen ben ik elke zondag op een voetbalschool te vinden.”

“Jongensvoetbal is inderdaad anders: het gaat er harder en sneller aan toe,” beaamt Madeleine.

Professionele voetbalsfeer

Spits Anne Rink voetbalde vijf jaar geleden met Bergambacht tegen Spirit.

“Ik weet nog goed hoe gefrustreerd ik toen was over die Ouderkerkse ploeg, maar kort daarna zat ik op uitnodiging van trainer Bas aan tafel om te praten over een mogelijke overgang. Excelsior was toen ook in beeld, maar ik koos toch voor de Spirit Vrouwen. Zoals de andere meiden al aangaven word je hier zo goed opgenomen en is er een professionele voetbalsfeer. Voor mij heel belangrijk, want de prestatie staat voorop.”

Assistent- en keeperstrainer Marcel Kouwenberg: “De ontwikkeling van vrouwenvoetbal bij Spirit wordt niet alleen in Ouderkerk en Krimpen gezien. Talenten uit de hele regio komen graag naar onze club. Ze waarderen de combinatie tussen prestatiegericht zijn en de gezellige en open sfeer met aandacht voor het individu. Nieuwelingen voelen zich welkom en vinden daarmee probleemloos een plek in de groep speelsters die al jaren bij Spirit spelen, veelal na het doorlopen van de jeugdopleiding. Bestuur en staf zorgen voor een professionele organisatie. Binnen onze club zijn videoanalyse, ontwikkelingsgesprekken, een trainingskamp, goed trainingsmateriaal, fysiotherapie, krachttraining en een gediplomeerd kader vanzelfsprekend.”

‘We geven nooit op’

Madeleine vervolgt: “We hebben een geweldige groep die in een wedstrijd nooit zal opgeven. Met zo’n mentaliteit en wat tactische aanpassingen kan je ook mindere wedstrijden naar je hand zetten en over de streep trekken. In deze competitie treffen we veel onbekende tegenstanders, maar ik ben ervan overtuigd dat we met dit team mee kunnen doen voor de titel.”

“Alle speelsters gaan voor de combinatie van plezier en serieus willen presteren. De wedstrijdselectie bestaat meestal uit zestien speelsters, dus niet iedereen kan spelen. Ook hier wordt heel professioneel mee omgegaan. We willen zo snel mogelijk in de hoofdklasse spelen”, aldus Anne.

Marcel vult aan: “Een speelster bij Spirit Vrouwen spendeert ongeveer zeven tot tien uur per week aan het voetballen op de club. Dat doe je alleen maar als je het naar je zin hebt, zeker als je niet in de basis staat. Het gaat dan om de unieke Spirit-cultuur en dat is met plezier lekker presteren. Gewoon jezelf kunnen zijn en je kunnen ontwikkelen. Samen met andere speelsters een avondje uit, na de donderdagavondtraining met elkaar een broodje eten, maar ook gewoon lekker je eigen ding doen.”

“Iedereen wil presteren en heel graag winnen”, besluit het drietal speelsters in koor.

Sicco Kooistra

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
8 uur geleden
Rechter beslist binnenkort over toekomst weekendvoetbal: KNVB en Kerngroep blijven lijnrecht tegenover elkaar staan
Bertus van Schaik en voorzitter Bert van Baaren.
12 uur geleden
Bertus van Schaik tekent contract bij Cabauw
Afbeelding
12 uur geleden
Nivo Sparta reageert op ongeregeldheden en opstappen voorzitter: ‘Betreuren dat het zover heeft moeten komen’
Sportpark Souburgh.
15 uur geleden
Tijdelijk alternatief vv De Alblas: Molenlanden huurt velden van Alblasserdam en blijft subsidie verstrekken
De voorzitter wijst onder meer op het afsteken van vuurwerk tijdens wedstrijden, ondanks dringende oproepen van het bestuur om dat niet te doen.
19 uur geleden
Voorzitter Bert Wernke stapt per direct op bij Nivo Sparta: ‘Normen en waarden tot nulpunt gedaald’
Afbeelding
21 uur geleden
Podcast #19: Frenkie bijt van zich af, John de Jong geniet in Amerika: ‘Overtreft alle verwachtingen’
Papendrecht-Drechtstreek (1-2).
update 22 jun, 14:46
Programma oefenwedstrijden regioclubs voorbereiding seizoen 2026-2027
Rick Karsdorp als aandachtig toeschouwer bij de nacompetitiefinale tussen Schoonhoven en Dilettant
STIP. 18 jun, 07:30
Komst Rick Karsdorp houdt de gemoederen bezig in Schoonhoven
Afbeelding
17 jun, 19:54
DSS’14 en Kevin Joosen gaan toch niet met elkaar verder; Giovanni van Bekkum aangesteld als nieuwe hoofdtrainer
Afbeelding
update inschrijvingen 17 jun, 07:30
Nieuwe poging om regionale O23-competitie weer vlot te trekken

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden