
Topaffiche Kozakken Boys-Quick Boys staat in teken van afscheid: ‘We willen die ongekende vijftigpuntengrens halen’
Nieuws Voorbeschouwingen 2.320 keer gelezenWerkendam – Kozakken Boys kan zich op de slotdag geen mooier affiche wensen. De equipe van de afscheidnemende trainer Hans de Jong ontvangt Quick Boys, dat op De Zwaaier gaat proberen kampioen te worden. De Katwijkers zullen worden gesteund door zo’n 3.000 aanhangers.
“Dit kan natuurlijk niet mooier. Alles zit mee, want het wordt topweer. En natuurlijk heel bijzonder voor Quick Boys dat Kozakken Boys op deze wijze meewerkt dat zo veel supporters hen kunnen steunen”, weet nieuwjaarsdagkind De Jong.
“Maar wat denk je van mijn spelers en staf? Wij nemen na zaterdag na afloop afscheid van de spelers Mark Veenhoven, Dean van der Sluijs, Corné van Houwelingen, Dion Versluis en Oussama Bouyaghlafen en daarnaast van het grootste deel van de staf.”
De Jong haalt telkens weer ergens motivatie uit. “Zaterdag in Hardenberg was dat het afscheid van Nasser El Khayati en wij wilden voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen blijven. Nu willen wij die ongekende vijftigpuntengrens halen.”
Kraker op De Zwaaier
Wat bezoekersaantallen betreft komt deze wedstrijd tegen Quick Boys in het rijtje PSV, Ajax en Katwijk thuis, waar ook 4.000 en meer belangstellenden op afkwamen. Kozakken Boys bouwt aan de noordzijde van het hoofdveld een extra tribune om supporters van de blauw-witte brigade van trainer Adrie Poldervaart een plaats te geven. Een deel van de staantribune is voor de Katwijkers. Aan de achterzijde van het noordelijke doel worden extra treden opgezet en voor de BSO wordt een grotere staantribune opgebouwd. Op de hoofdtribune komt mogelijk ook ruimte voor Quick Boys-aanhangers.
Vanuit Katwijk kwam al een bedankje voor de wijze waarop Kozakken Boys hun massale supportersschare gelegenheid geeft deze wedstrijd bij te wonen. Vanaf sportpark Nieuw Zuid in Katwijk vertrekken zestig bussen naar Werkendam waarvoor onder meer op Werkina en in Sleeuwijk parkeerplaats is gevonden. Kozakken Boys-secretaris Frans van der Wiel krijgt verzoeken uit het hele land voor kaarten. “Daar kunnen wij niet op ingaan. Wij vragen mensen in dat geval vroeg naar De Zwaaier te komen. Kozakken Boys heeft overleg met de KNVB om alles in goede banen te leiden.”
Zaterdag proberen wij de grens van vijftig punten te bereiken, daar gaan wij voor.
Voor Hans de Jong begon zijn weerzien met Kozakken Boys rond half november 2024. Toen zette hij een handtekening onder een eenjarig contract. “Ik weet dat ik hier niet binnenkwam als een grote mijnheer. Mijn cv telde met Brakel, Wilhelmina ‘26 en twee goede jaren met GVV Unitas prima resultaten, maar de laatste twee seizoenen waren minder. Ik kon dus wel weer een goed jaar in Werkendam gebruiken. Bij Kozakken Boys heb ik hoofd technische zaken Arjen Borsje bij mijn aanstelling alleen gevraagd om een spelersgroep die in balans zou zijn. Die heb ik zo goed als gekregen. Een ploeg spelers met een goede kop erop. Een ploeg die in negentien van de drieëndertig wedstrijden in het laatste kwartier steeds weer in de wedstrijd kwam of zelfs nog won. Zaterdag proberen wij de grens van vijftig punten te bereiken, daar gaan wij voor.”
Sportieve plicht
Kozakken Boys, waarvoor tegen Quick Boys niets dan de sportieve eer op het spel staat, zal aan haar plicht willen gaan voldoen. “Bij Quick Boys is mijn topcollega Adrie Poldervaart trainer/coach. Wij bellen wekelijks. Nu is er even ‘radiostilte’. Ik gun hem alles, maar zaterdag gaan de belangen van Kozakken Boys voor. Wij hebben de lat steeds hoger gelegd. Dat is nu het behalen van vijftig punten, wat ons meteen in het linkerrijtje houdt. Dit is ultiem knap, want na al die grote voetbalbolwerken zijn wij de hoogst eindigende ploeg in de tweede divisie.”
De Jong liet bij het tekenen van zijn contract in november 2024 weten dat hij als echte Werkendammer aan het einde van zijn overeenkomst met een grote glimlach door de voordeur De Zwaaier zou willen verlaten. Welnu, dat gaat hem lukken. Dit in tegenstelling tot voorgangers als Edwin Grünholz, Scott Calderwood en Dogan Corneille. Op korte termijn komt naar buiten waar De Jong volgend seizoen in het betaald voetbal aan de slag gaat.
(bron: Kozakken Boys-pagina in Het Kontakt-Altena)









































